Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cherchez le français

29. 9. 2009

 

Recherchez dans les textes les mots communs en tchèque et en français:

 

A- Asociace autorizovaných laboratoří pro měření emisí je občanské sdružení fyzických a právnických osob, provozujících autorizovaná měření emisí podle zákonů o ovzduší a státní správě ochrany ovzduší. / Cílem ALME je ochrana profesních zájmů členů a působení na zvyšování profesní úrovně v oblasti měření emisí. K dosažení tohoto cíle využívá ALME dobrovolně projevené vůle svých členů, ALME není profesní komorou a nedisponuje ze zákona žádnými kontrolními ani sankčními nástroji. 

 

http://www.alme.cz/

 

B- Na těchto stránkách si můžete prohlédnout, případně stáhnout, některé z prací studenta matematiky UK PedF./ "Vybrané seminární práce a domácí úkoly z matematiky studenta UK PedF Praha."

 

http://www.matematika.webz.cz/

 

C- V prostorách Krajského úřadu Středočeského kraj se 11. října 2007 konal již 4. ročník česko- francouzského semináře, který pořádá Velvyslanectví Francie v České republice spolu se Středočeským krajem v rámci programu na podporu decentralizované spolupráce. Letošním tématem byly „Clustery, nástroj pro ekonomický rozvoj evropských měst a regionů“. / Setkání se zúčastnili představitelé francouzských a českých clusterů, regionů, představitelé veřejných institucí, podniků a asociací, kteří si navzájem představili strategie a vyměnili si znalosti, zkušenosti a know-how. Seminář společně zahájili Antonín Podzimek, člen rady Středočeského kraje pro oblast financí, zahraničních vztahů a kontroly, a J.E. Charles Fries, velvyslanec Francie v České republice.

 

http://www.kr-stredocesky.cz/portal/aktuality/krajsky-urad-hostil-poctvrte-cesko-francouzsky-seminar.htm

 

Cherchez dans les trois textes ci-dessus le lexique commun au français et au tchèque :

 

B

 

les mathématiques

 

un séminaire

 

un étudiant

 

 

 

 

A

 

un laboratoire

laboratoř

une émission

 

une sanction

 

une association

 

pour

 

un état

 

autorisé

 

un contrôle

 

professionnel

 

physique

 

 

 

 

 

 

C

 

une République

 

un programme

 

un thème

 

français

 

tchèque

 

décentralisé

 

la finance

 

la République tchèque

 

la France

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář